14 maja, 2018

Belgia zwrot urządzeń Satellic

Box Satelllic urządzenia do poboru Myta w Belgii

Odzyskujemy pieniądze za urządzenia Satellic

W opcji Express wypłacamy zwrot kaucji i salda od razu po otrzymaniu urządzeń. Odzyskujemy pieniądze również za Boxy zdane w Belgii, za które klienci nie otrzymali przelewów.

Satellic zwrot

Teraz możesz zwrócić urządzenie Satellic (viapass) w Polsce.
Jak zwrócić box Satellic? 3 proste kroki!

Wypełnij Formularz

Zdecyduj jaki rodzaj usługi preferujesz? STANDARD czy EXPRESS? Następnie uzupełnij poniższy formularz o kilka podstawowych danych niezbędnych do zwrotu urządzenia.

Wyślij nam OBU

Prześlij nam w paczce urządzenie. Możesz wysłać kilka urządzeń w jednej przesyłce. Jeśli urządzenie już zdano w Belgii, zaznacz to w formularzu. Nie musisz wtedy już nic do nas wysyłać paczką.

Opłać zwrot

Jeśli wybrałeś zwrot Standard opłata za dokonanie zwrotu to jedynie 70 PLN brutto. Jeśli wybrałeś opcję Express nie musisz już nic więcej robić. Otrzymasz od nas natychmiastowy zwrot kaucji i salda

Zdecyduj jaki rodzaj usługi Cię interesuje

Standard

Otrzymasz pełen zwrot kaucji czyli 135 Euro oraz dodatkowo środki jakimi urządzenie jest doładowane (operator zastrzega sobie prawo do niezwrócenia całej lub części kaucji w przypadkach opisanych w ogólnych warunkach i zasadach użytkowania dostępnych na stronie operatora). Operator systemu Satellic przeleje środki na Twoje konto w dwóch oddzielnych przelewach. Operator zastrzega sobie czas na wykonanie przelewów nawet do 90 dni. Koszt usługi to jedynie 70 PLN brutto.

Express

Kaucję za OBU od razu przelewamy na Twoje konto. Otrzymasz kwotę 100 Euro zwrotu kaucji. Jeżeli urządzenie jest doładowane i posiada dodatnie saldo otrzymasz również 90% kwoty salda. Nie musisz dodatkowo wykonywać żadnych czynności ani nic opłacać. Nie czekasz. Pieniądze od razu masz na koncie.


STANDARD – standardowy zwrot do 90 dniEXPRESS – natychmiastowy przelew zwrotu
_________________________________

wyślę paczką/kurieremurządzenie już zdano w automacie w Belgii
_________________________________

__________________________________________________________________

Możesz dodać załącznik np. skany paragonów lub dowodu rejestracyjnego
_________________________________
Zgadzasz się na wystawienie i przesłanie faktury mailem?

_________________________________

Sprawdź Politykę prywatności
Korzystając z formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez witrynę.

Satellic OBU Viapass

belgia

Urządzenie OBU Satellic służy do poboru opłat za przejazdy w belgijskim systemie Viapass. Obsługujemy zwrot tych urządzeń do operatora w Belgii. Na zdjęcia przykładowe urządzenia.

Najważniejsze informacje

Ile czasu trwa zwrot?

Operator systemu Viapass firma Satellic zastrzega sobie termin zwrotu środków nawet do 90dni. Wcześniej ten termin wynosił do ok  30 dni. Jednak ze względów na pandemię COVID-19 termin wydłużył się.

ILE WYNOSI KAUCJA ZA BELGIJSKIE OBU?

Standardowo kaucja za belgijskie urządzenie Satellic wynosi 135 EUR.

Czy można prZyspieszyć zwrot kaucji i salda?

Mogą Państwo otrzymać środki znacznie szybciej bo już następnego dnia po  przesłaniu nam urządzeń. Wystarczy wybrać opcję EXPRESS naszej usługi zwrotu. Przelejemy Państwu środki od ręki. Przelew na kwotę 100 Euro zwrotu kaucji wykonamy od razu po otrzymaniu Boxa. Jeżeli urządzenie jest doładowane i posiada dodatnie saldo dodatkowo przelejemy od razu 90% kwoty salda. Pozostałe środki stanowią nasze wynagrodzenie. Nie muszą Państwo nic dodatkowo opłacać.

JAK OPŁACIĆ ZWROT?​

Opłaty za zwrot urządzeń z poszczególnych krajów znajdują się w zakładce CENNIK. Umożliwiamy naszym klientom kilka opcji opłacenia zwrotu. Jak przelew na nasze konto bankowe, szybkie przelewy internetowe, płatność kartą, PayPal czy BLIK. Mogą Państwo również zaczekać aż przyślemy fakturę mailem na której będą się znajdowały dane do przelewu. Faktury wysyłamy po otrzymaniu urządzeń.

Wszystkie te informacje są szczegółowo opisane w zakładce CENNIK

Gdzie wysłać urządzenie?

Adresy naszych punktów znajdują się w zakładce kontakt. Kliknij aby otworzyć: ZAKŁADKĘ KONTAKT

 

W jakim stanie muszę oddać box?

Zgodnie z warunkami systemu Viapass kaucja za Box przepada i operator firma Satellic może wypłacić obniżoną kwotę kaucji za urządzenie w poniższych przypadkach:

  • Urządzenia noszą ślady uszkodzeń mechanicznych takich jak: zadrapania, pęknięcia, połamana obudowa, otworzona obudowa, popisane flamastrem lub farbą, ucięty kabel, zerwane plomby, wyjęta bateria, brak przyssawek).
  • Operator przewidział częściową (-35 EURO) lub całkowitą (-135 EURO) utratę kaucji w przypadku urządzeń zdanych niezgodnie z zaleceniami.
  • Operator zastrzega sobie prawo do niezwrócenia kaucji w przypadkach opisanych w ogólnych warunkach i zasadach użytkowania dostępnych tutaj. Najczęściej dotyczy to nieużywanych urządzeń przez okres dłuższy niż 3 lata (punkt 5.4), niezaktualizowania konta typu FAST-TRACK do konta standardowego (standard account) lub pełnego (full account) – punkt 3.3 i 17.4.c. Należy jednak pamiętać, że zwrotowi zawsze podlegają niewykorzystane przedpłacone środki (doładowania).

Czym charakteryzuje się zwrot standard?

Po wybraniu opcji zwrotu STANDARD otrzymają Państwo pełny zwrot kaucji oraz salda na konto w terminie do 90dni. Rejestracja zwrotu, wypełnienie wszystkich formalności związanych z realizacją zwrotu oraz wykonaniem przelewów, odesłaniem urządzeń do Belgii i uzyskanie zwrotu to koszt 70 PLN brutto.

Którą opcję wybrać Standard Czy Express?

Sam zdecyduj. Jeśli chcesz mieć pieniądze od razu na koncie wybierz opcję EXPRESS. Jeśli możesz zaczekać do 90 dni wybierz opcję STANDARD.

Masz inne pytania?

W przypadku wszelkich pytań dotyczących zwrotu urządzenia Satellic prosimy o kontakt mailowy pod adresem: biuro@zwroty.eu

Więcej informacji na temat opłat drogowych w Belgii znajdziesz w naszej Bazie Wiedzy

PUBLIKUJEMY W NIEJ KOMPLEKSOWE I PRZYDATNE INFORMACJE NA TEMAT SYSTEMU VIAPASS ORAZ SATELLIC.