Premid zwrot OBU i urządzeń

MYTO CZ

System poboru opłat drogowych na terenie Republiki Czeskiej.

Do poboru myta w systemie MYTO CZ służą urządzenia Billien OBU 5051. System elektronicznego poboru opłat w Republice Czeskiej działa na bazie technologi GNSS (technologia GPS/GSM). Czeski system opłat drogowych MYTO CZ obowiązuje pojazdy i autobusy o dopuszczalnej masie całkowitej > 3,5 t. Urządzenia OBU muszą zostać zamontowane przez użytkownika na przedniej szybie pojazdu za pomocą dostarczanych razem z urządzeniem rzepów. W systemie dopuszczone jest jedynie jeden rodzaj urządzeń. Urządzenia Billien OBU 5051 (poprzednie urządzenia PREMID zostały wycofane z dniem 01.12.2019). Do systemu nie dopuszczono jeszcze multiboxów do EETS. Pobór Myta za przejazd konkretnym odcinkiem drogi jest naliczany w momencie powstania transakcji poboru myta. Czyli podczas przejazdu pod “bramownicą”. Podczas takiego przejazdu następuje zapis w systemie  o przejeździe pojazdu przez stację pobierania myta (punkt poboru myta). Na zdjęciu przedstawiono OBU BILLIEN 5051.

Obsługa klienta systemu MYTO CZ jest świadczona w Punktach Dystrybucyjnych Service Points (zazwyczaj są to stacje benzynowe) znajdujące się przy płatnych drogach lub w ich pobliżu. Dostępnych jest również 15 Punktów Kontaktowych znajdujących się w miastach wojewódzkich Republiki Czeskiej. W punktach możliwe jest kompleksowe obsłużenie zagadnień związanych z systemem, podpisanie umowy, pobór Boxa, złożenie reklamacji itd.

Premid zwrot boxa

Od 01.01.2007  w Republice Czeskiej obowiązuje elektroniczny system poboru opłat drogowych. Czeski system opłat drogowych MYTO CZ obowiązuje pojazdy i autobusy o dopuszczalnej masie całkowitej > 3,5 t. Opłaty naliczane są w pełni elektronicznie za pomocą urządzenia pokładowego Billien OBU 5051. Zgodnie z ustawą nr 13/1997 o drogach lądowych, oraz ustawą nr 80/2006 i dalszymi przepisami wykonawczymi, od  dnia 01.01.2007 zdjęty został obowiązek posiadania nalepianego na szybę kuponu czasowego (winiety).

Baza wiedzy

Najważniejsze informacje o systemie MYTO CZ i urządzeniach Billien OBU 5051

Cennik Myto CZ

– Cennik opłat drogowych w Czechach

– Cena (kaucja zwrotna): 2468 Kč

Infolinia MYTO CZ

– Infolinia Czeska:
tel.: +420 243 243 243

Zwrot urządzeń OBU Billien 5051

Strona internetowa

www.mytocz.eu

Kalkulator myta

Montaż urządzenia OBU

Montaż zgodnie z instrukcją na szybie pojazdu.

Rodzaje rozliczeń

Opłaty drogowe można rozliczać na dwa sposoby:

– pre-paid (doładowania)
– post-paid (odroczona płatność)

Rabaty na opłaty

Szczegóły dostępne tutaj: www.slevymyto.cz

Wysokość opłaty drogowej

Od czego zależy opłata? Jest ona ustalana w zależności od:

– typ pojazdu (ciężarowy, autobus),

– normy emisji spalin EURO

– klasa pojazdu (liczba osi 2,3,4+)

– liczby przejechanych kilometrów,

– rodzaju drogi.

Portal klienta

Portal: https://mytocz.eu/selfcare/logon/

Rejestracja do portalu tutaj

Kalkulator myta