14 maja, 2018

Czechy zwrot urządzenia PREMID

BOX – MYTO CZ urządzenia do poboru Myta w Czechach.

Odzyskujemy pieniądze za urządzenia Billien OBU 5051

Otrzymasz zwrot środków z salda oraz kaucję za zwrócone, nieuszkodzone urządzenie Billen. Pośpiesz się! Masz tylko rok na zwrot od ostatniej transakcji w Czechach.

UWAGA: od dnia 26.10.2020 nie przyjmujemy już urządzeń starego typu – PREMID. Niestety nie widzimy już możliwości terminowego zwrotu tego typu urządzeń, co za tym idzie również odzyskania środków z tytułu kaucji i niewykorzystanych  środków. Przyjmujemy jedynie urządzenia nowego typu Billien OBU 5051.

 

 

Zwrot boxów to 3 proste kroki

Wypełnij Formularz

Uzupełnij poniższy formularz o kilka podstawowych danych niezbędnych do zwrotu urządzenia. Kaucję pobraną za urządzenie w równowartości kwoty 1550 Kč (PREMID) lub 2468 Kč (nowe urządzenie satelitarne), oraz saldo przelejemy na Twoje konto bankowe.

Wyślij nam OBU

Prześlij nam w paczce urządzenie. Jeśli nie załączyłeś do formularza to włóż do paczki kopie dowodów rejestracyjnych, na które było rejestrowane OBU. Możesz wysłać kilka urządzeń w jednej przesyłce.

Opłać zwrot

Opłata za dokonanie zwrotu to jedynie 60 PLN brutto. W tej kwocie zawiera się kompleksowa obsługa zwrotu urządzenia, przygotowanie dokumentów, dostarczenie urządzeń do Czech oraz realizacja zwrotu środków.
_________________________________

__________________________________________________________________

wysyłając skan na mail biuro@zwroty.euwysyłając w paczce razem z urządzeniamizałączę do formularza


_________________________________
Zgadzasz się na wystawienie i przesłanie faktury mailem?

_________________________________
Sprawdź Politykę prywatności
Korzystając z formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez witrynę.

Billien
OBU 5051

Do poboru opłat drogowych w Czechach w systemie MYTOCZ służy urządzenie Billien OBU 5051. Obsługujemy zwrot tych urządzeń do operatora w Czechach.  Nie jest już możliwy zwrot urządzeń PREMID (urządzenia starego typu). Poglądowo na zdjęciach widoczne urządzenia.

Najważniejsze informacje

Jak realizowany jest zwrot?

Dzięki naszej pomocy odzyskają Państwo wszystkie niewykorzystane środki przedpłacone oraz kaucję w wysokości równowartości 2468 Kč (Billien OBU 5051).

Ile wynosi opłata za zwrot?

Całkowity koszt obsłużenia zwrotu urządzenia, zgłoszenia jego zwrotu, uzupełnienia danych bankowych oraz wysyłka urządzenia to tylko 60 PLN brutto. 

Jak opłacić Zwrot?

Opłaty za zwrot urządzeń z poszczególnych krajów znajdują się w zakładce CENNIK. Umożliwiamy naszym klientom kilka opcji opłacenia zwrotu. Jak przelew na nasze konto bankowe, szybkie przelewy internetowe, płatność kartą, PayPal czy BLIK. Mogą Państwo również zaczekać aż przyślemy fakturę mailem na której będą się znajdowały dane do przelewu. Faktury wysyłamy po otrzymaniu urządzeń.

Wszystkie te informacje są szczegółowo opisane w zakładce CENNIK

Gdzie wysłać urządzeniA?

Adresy naszych punktów znajdują się w zakładce kontakt. Kliknij aby otworzyć: ZAKŁADKĘ KONTAKT

Kiedy otrzymam zwrot ?

Czas oczekiwania na zwroty to około 60 dni. W celu zwrotu urządzenia OBU za naszym pośrednictwem należy wypełnić formularz oraz przesłać nam urządzenie.

Kiedy przepada kaucja za Urządzenie ?

Zgodnie z warunkami Czeskiego systemu poboru opłat drogowych kaucja za Box przepada w następujących sytuacjach:

  • urządzenia noszą ślady uszkodzeń mechanicznych takich jak: zadrapania, pęknięcia, połamana obudowa, otworzona obudowa, popisane flamastrem lub farbą
  • urządzenia są “przedawnione”. Dzieje się tak  jeżeli OBU nie było użytkowane dłużej niż rok. Czyli nie zostało użyte do przypisania transakcji opłaty drogowej

Jak sprawdzić czy Box jest przedawniony?

Nie mamy obecnie możliwości sprawdzenia czy urządzenie jest blisko terminu “przedawnienia”. To klient podejmuje decyzję czy mamy się starać o zwrot w takich przypadkach. Za urządzenia z bliskim terminem “przedawnienia” uznajemy  ostatnie 45 dni ważności urządzenia i nie gwarantujemy wtedy zwrotu.

Masz inne pytania?

W przypadku wszelkich pytań dotyczących zwrotu urządzenia Billien OBU 5051 prosimy o kontakt mailowy pod adresem: biuro@zwroty.eu

Więcej informacji na temat opłat drogowych w republice Czeskiej znajdziesz w naszej Bazie Wiedzy

PUBLIKUJEMY W NIEJ KOMPLEKSOWE I PRZYDATNE INFORMACJE NA TEMAT SYSTEMU MYTO CZ ORAZ PREMID.